Zoznámte sa prostredníctvom našej zoznamky ešte dnes!


Často kladené otázky

1. Chcem si podať inzerát. Čo mám robiť, ako si ho mám podať?

Podanie inzerátu je možné dvoma spôsobmi:

Telefonicky:

Zavoláte na číslo 0900 112 012, ozve sa Vám hláska, podľa ktorej sa treba riadiť. Premyslite si, môžete si napísať aj na papier, čo chcete o sebe povedať, aby ste zaujali. Potom na uvedenom čísle nahrajte inzerát. Po dokončení nahrávania ostanete ticho, kým Vám hláska znovu nezačne rozprávať - treba ju pozorne počúvať a riadiť sa podľa nej. Potom zložíte a príde Vám sms správa s bezpečnostným kódom.

Ak máte pevnú linku, po nahratí inzerátu Vám hláska v telefóne povie Váš bezpečnostný kód. Preto si dopredu pripravte pero a papier, aby ste si tento bezpečnostný kód mohli zapísať. Toto číslo si treba dobre uschovať alebo zapamätať.

Inzeráty sú anonymné, tak nenechávajte svoje súkromné čísla, pretože aj tak nebudú zverejnené. Ak Vám bude chcieť niekto nechať odkaz, nechá Vám ho v schránke, ktorá Vám bude pridelená.

SMSkou:

Smska musí mať tvar: Z11medzeraTEXT INZERÁTU, kde TEXT INZERÁTU nahradíte vlastným textom a pošlete to na číslo 7507. Sms správa nesmie mať viac ako 160 znakov, teda môže to byť len jedna sms správa, nesmie prechádzať do druhej smsky. Spätne Vám príde Váš bezpečnostný kód, ktorý si treba dôkladne zapamätať alebo uschovať.

2. Neviem sa dovolať na číslo, ktoré je uvedené na podanie alebo odpovedanie na inzerát. Čo teraz?

Čísla, ktoré začínajú 0986 alebo 0900, sú čísla atx, ktoré sú drahšie ako bežné volania, takže ich môžete mať zablokované. Treba zavolať svojmu operátorovi, aby Vám sprístupnil audiotexové volania. Ak máte Orange, treba volať na číslo 905. Ak máte T-mobile, 12345. Ak máte Slovak telekom, 0800 123 456. Ak máte O2, volajte 949.

3. Kto je môj operátor?

Ak máte Orange, treba volať na číslo 905. Ak máte T-mobile, 12345. Ak máte Slovak telekom, 0800 123 456. Ak máte O2, volajte 949.

4. Keď napíšem správu, stále mi príde naspäť sms správa: Chyba. Musíte zadať správne kľúčove slovo...

Ak Vám príde späť sms správa o tom, že máte chybu, je možné, že ste zadali (napísali) nesprávny tvar smsky. Skontrolujte si to. Ak je to v poriadku, tak sms správa mohla byť dlhšia ako 160 znakov a vtedy Vám vypíše chybu. Je potrebné skontrolovať správny tvar sms správy a takisto, či ste neprekročili 160 znakov, teda či Vám to neprechádzalo to druhej sms správy. Sms správa môže mať max. 160 znakov, teda jedna smska. Sms správu píšte bez diakritiky – teda čiarok, bodok, mäkčeňov, dĺžňov, ...

5. Čo mám robiť, keď stratím alebo zabudnem bezpečnostný kód?

Keď stratíte bezpečnostný kód, máte dve možnosti:

1. možnosť:

Pokiaľ ste si nevymazali sms správy, kde Vám bolo oznámené, že máte odkaz, tak si ju dôkladne prečítajte a nájdete tam aj svoj bezpečnostný kód.

2. možnosť:

Ak viete svoje číslo inzerátu, pošlite si odkaz. To znamená, vyťukáte číslo 0986 712 012, zadáte Vaše číslo inzerátu a niečo si nahráte – hocičo. Príde Vám smska, že máte nový odkaz a tam bude aj bezpečnostný kód. Keď ste si nezapamätali ani číslo inzerátu, tak to Vám už nepomôžeme a nedá sa robiť nič. Iba ak si podáte nový inzerát.

6. Čo mám robiť, ak sa chcem spojiť s dotyčnou osobou?

Zoznamka je anonymná. To znamená, že nikto nevie telefónne číslo osoby, ktorá si inzerát podala a tak sa s ňou nemôžete priamo kontaktovať. Môžete jej/jemu len zanechať odkaz v odkazovej schránke a ona/on sa Vám ozve späť. Ak má inzerent aktívnu službu priame prepojenie, hláska Vám to zahlási a môžete sa s ním/ňou hneď spojiť.

7. Ako môžem odpovedať na inzerát?

Na inzerát sa dá odpovedať len telefonicky a to zavolaním na číslo 0986 712 012. Dopredu si premyslite, čo chcete povedať o sebe a nezabudnite na seba zanechať kontakt, aby Vám mal dotyčný/á ako a kde zavolať späť.

8. Ako si mám vypočuť odkaz na môj inzerát?

Odkaz si vypočujete tak, že zavoláte na číslo 0906 099 545 a následne vložíte Váš 9-miestny bezpečnostný kód.

9. Hláska v telefóne mi stále hovorí, že zadávam zlý bezpečnostný kód alebo že je neplatný...

Pokiaľ Vám toto hláska hlási, treba zavolať znova a vyťukať bezpečnostný kód rýchlejšie. Zadávate ho pomaly a preto to hlási.

10. Prišla mi správa: Číslo vašej objednávky je ... a môžete si ju vyzdvihnúť... Čo to znamená?

Ak Vám príde takáto sms správa, znamená to, že pri inzeráte, na ktorý ste odpovedali, je fotka a ak máte záujem, môžete si túto fotku stiahnúť cez wap. Ak nemáte záujem, kľudne sms správu vymažte a nevšímajte si ju.

11. Ak už nechcem mať inzerát, chcem ho zrušiť?

Zrušenie inzerátu je možné telefonicky. Zavoláte na číslo 0906 099 545, následne vložíte Váš 9 miestný bezpečnostný kód a v menu si vyberiete voľbu “zrušiť inzerát”.

12. Ako sa dozviem, že mi niekto nechal odkaz?

Pokiaľ ste volali z mobilu alebo posielali sms správu, príde Vám sms správa, že máte nový odkaz a informácia, kde máte zavolať, aby ste si ho mohli vypočut. Príde Vám aj bezpečnostný kód, ktorý musíte vyťukať, aby ste si mohli vypočuť odkaz. Pokiaľ ste volali z pevnej linky, musíte si to sami kontrolovať a zisťovať.

13. Ak nechápem týmto odpovediam a ešte stále tomu nerozumiem? :-(

Zavolaním na infolinku číslo 0908940755 každý deň od 9:00 do 16:00 Vám naše trpezlivé operátorky zodpovedajú všetky Vaše otázky. V čase od 12:00 do 13:00 sú však naše slečny operátorky na obede a vtedy sa Vám žiaľ nemôžu venovať.

14. Vidím, že pri niektorých inzerátoch sú fotky. Ako si tam môžem aj ja pridať fotku?

Ak si chcete pridať fotku, pošlite ju MMSkou s textom FOTOmedzeraVáš9miestnybezpečnostnýkód na číslo 7505. Text “Váš9miestnybezpečnostnýkód” nahradíte Vašim reálnym bezpečnostným kódom. Tieto inštrukcie Vám prídu v sms správe hneď po tom, ako si podáte inzerát. Aby ste si mohli pridať foto musíte si najprv podať inzerát tak, ako je to uvedené v odpovedi číslo 1. Príde Vám sms správa späť o tom, čo máte urobiť, ak chcete pridať k inzerátu fotku. Postupujte podľa pokynov.

15. Chcem, aby sa osoba, ktorá reaguje na môj inzerát, mohla na mňa priamo prepojiť bez toho, aby mi nechávala odkaz. Čo mám urobiť?

Priame prepojenie je možné len na inzeráty, ktoré boli vytvorené z mobilného telefónu a to v sieťach Orange, T-Mobile a O2. Po tom, ako si vytvoríte Váš inzerát, pošlite sms v tvare PREPOJmedzeraVášbezpečnostnýkód na číslo 7506. Pokiaľ máte prepojenie neaktívne, tak sa Vám zaktivuje a príde Vám sms - potvrdenie o aktivácii. Pokiaľ máte prepojenie aktívne, tak sa Vám prepojenie deaktivuje. Čiže ak si chcete potom zrušiť priame prepojenie, tak musíte opäť poslať sms v tvare PREPOJ Vášbezpečnostnýkód na číslo 7506.

Pozor! Sms musíte poslať z čísla, z ktorého ste vytvárali - podávali inzerát. Ide o bezpečnostné opatrenie a je to jeden z bezpečnostných prvkov. Cena sms je 1,20 EUR.

© 2015 Telekontakt. Všetky práva vyhradené.